Zprávy iDNES.cz pro Amazon Kindle

Server iDNES.cz zprovoznil zpravodajství pro čtečky amazon Kindle. zprávy jsou zasílány dvakrát denně, ráno po šesté hodině a odpoledne po čtvrté hodině.

Na rozdíl od zpráv z Aktuálně.cz se zpravodajství od iDNES.cz chová víc jako noviny pro Kindle, tj. v seznamu knih se objeví jenom dvě verze (ranní a odpolední) a starší vydání se automaticky přesune do Periodicals: Back Issues (u zpráv z Aktuálně.cz zůstávají v seznamu všechna vydání, takže po čase je to dost nepřehledné).

Pro přihlášení stačí ve svém účtu Amazon účtu pro kindle povolit adresu @mailer.idnes.cz a pak vyplnit formulář na stránce http://vice.idnes.cz/kindle_zadani.asp. Na stránce je i podrobný návod pro přihlášení a odhlášení a ukázka jak zpravodajství vypadá.

5 comments

 1. veritas napsal:

  Konečně české noviny, které mají úroveň, že se nechají číst. Aktuálně nebylo špatné, ale články se opakovaly, ta úroveň formátování byla úděsná, ale tohle je prostě nádhera. Perex článku na začátku, takže se můžu rozhodnout zda číst, či nečíst. Nemá to chybu, škoda jen, že nevím kolik lidí si zpravodajství objednalo, tak informativně.

 2. Blondýna napsal:

  To by me taky zajimalo, orientacni cislo, kolik lidi na iDNES a kolik na aktualne.cz

 3. Michal napsal:

  Pokud vím tak žádný statistiky zatím nikdo nezveřejnil, dokonce ani není jasné kolik těch Kindlů u nás vlastně je. Odhady jsou že mezi 5 – 50 000, viz http://futurum.cz/clanky/kolik-se-v-cesku-prodalo-tabletu-ipad-a-ctecek-kindle.134/.

  Aktuálně.cz akorát zveřejnilo že za první měsíc si jejich zprávy přihlásilo cca 700 lidí – http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/redakce-aktualne.php?itemid=11932.

 4. Blondýna napsal:

  pisu si s projektovym manazerem iDNES a rikal, ze zatim zadna cisla zverejnit nechteji… tak uvidime.

 5. Michal napsal:

  To může znamenat že mají trapně málo odběratelů a nebo naopak moc a bojí se aby to nezačalo ovlivňovat předplatné MF Dnes:-)

  Jinak podle Marka Lutonského jejich VTM.cz odebírá 3000 lidí, ale to je Kindle a iPad dohormady.

Copyright © Michal Janda
jen tak

Built on Notes Blog Core
Powered by WordPress